słuchacze na konferencji

Wybierając salę do przeprowadzenia szkolenia zastanawiamy się, co powinno się w niej znajdować. Wszak wyposażenie pośrednio wpływa na sam przebieg i efektywność szkolenia, a dodatkowe udogodnienia podnoszą komfort uczestników i co za tym idzie ich zaangażowanie. Dobrze wyposażona sala szkoleniowa jest zatem istotnym tłem dla jego merytoryki i decyduje o efektach, prestiżu i wrażeniach. 

Odpowiednie przygotowanie sali ma zatem duży wpływ na przebieg i jakość spotkania. Nowoczesne wyposażenie i estetyczny wygląd sali świadczą o profesjonalizmie organizatorów. W każdej sali powinny znaleźć się wygodne meble – krzesła lub fotele, a także odpowiednio dobrane stoły. Dzięki temu goście spędzą spotkanie w komfortowych warunkach. Konieczny jest również dobrej jakości sprzęt multimedialny.

Odpowiednia pojemność sali

Szkolenia mają na celu zwiększenie wiedzy i poszerzenie kompetencji pracowników, warto więc zapewnić im najlepsze warunki do przyswajania wiedzy. Dobra sala szkoleniowa ma ogromny wpływ na komfort, a tym samym utrzymanie koncentracji i zainteresowania uczestników szkolenia. Dlatego organizator szkolenia przy wyborze sali powinien zwrócić uwagę na jej wielkość. Pojemność sali powinna być dostosowana do ilości uczestników spotkania. 

Jeśli uczestników jest niewielu, warto rozważyć mniejsze sale szkoleniowe. W mniejszej przestrzeni łatwiej stworzyć kameralną atmosferę i zaktywizować uczestników do większego zaangażowania, a to wpływa na efektywność. Duże sale z kolei powinny posiadać klimatyzację i dobre nagłośnienie. 

Profesjonalny i niezawodny sprzęt

konferencja słuchacz

Komfortowa sala konferencyjna, wyposażenie i odpowiedni sprzęt to elementy niezbędne. Profesjonalny sprzęt multimedialny jest dziś powszechnie wykorzystywany, gdyż ułatwia przekazywanie wiedzy i urozmaica prezentację. Wysokiej jakości projektor, flipchart czy możliwość podpięcia sprzętu to standardowe wyposażenie sali. 

Niezwykle istotna jest też jakość sprzętu, który musi na spotkaniu działać bez zarzutu. Powinien on być uniwersalny i kompatybilny z tradycyjnym sprzętem komputerowym. Nowoczesne szkolenia odbywają się głównie za pomocą multimediów, dlatego jakość i sprawność sprzętu może decydować o ich przebiegu. 

Dodatkowe niezbędne usługi- catering

przerwa kawowa, catering na konferencji

Na każdej konferencji i szkoleniu należy zaplanować przerwy, w trakcie których goście będą mogli odpocząć, porozmawiać z innymi uczestnikami spotkania i nawiązać kontakty biznesowe. Z tego względu w każdej dobrej sali konferencyjnej powinna znaleźć się przestrzeń na zaplecze socjalne. W tym miejscu można umieścić serwis kawowy, dostępny podczas przerw.

Podczas szkoleń trwających wiele godzin lub nawet cały dzień, pożądanym udogodnieniem jest również możliwość zorganizowania cateringu. Wspólny lunch pozwoli gościom odpocząć i nabrać sił, ale również będzie okazją do wymiany kontaktów pomiędzy uczestnikami. 

Drobne elementy, które mają znaczenie

Centrum Żoliborz banner

Sale szkoleniowe Centrum Żoliborz i Meetspace gwarantują przebieg szkolenia na najwyższym poziomie. Doskonałe wyposażenie, wygodna lokalizacja i opcje dodatkowe w postaci serwisu kawowego i cateringu pozwalają zorganizować szkolenie nie tylko efektywne, ale również komfortowe dla uczestników.