konferencja

Szkolenia są dziś najlepszym narzędziem służącym podniesieniu kwalifikacji pracowników. Wielu pracodawców zastanawia się jak zorganizować szkolenie, które będzie skuteczne i przydatne firmie. Zorganizowanie szkolenia najlepiej rozpocząć od opracowania szczegółowego planu działania, a także merytorycznego przygotowania wydarzenia. 

Kolejnym krokiem jest wybór terminu i miejsca szkolenia. W Warszawie można znaleźć wiele ośrodków szkoleniowych, ale nie każdy zapewnia klientom odpowiednie warunki i wyposażenie. Warto zadbać o lokalizację sali szkoleniowej, jak i sprawdzić wyposażenie danego ośrodka i usługi dodatkowe, które zapewnia. 

Sala szkoleniowa

Niektórzy pracodawcy organizują szkolenia wewnątrz firmy, w miejscu jej siedziby. Pozornie jest to mniej kosztowne, czy jednak efektywne? Problemem takich szkoleń jest mniejsze zaangażowanie pracowników w tematykę szkolenia, ponieważ odciąga ich ono od codziennych obowiązków. Rozwiązaniem jest profesjonalny ośrodek szkoleniowy, z dobrze wyposażoną salą.

Sala powinna być dobrze dobrana do liczby uczestników. Wyposażenie musi obejmować nie tylko komfortowe meble, ale również projektor, flipchart czy możliwość podłączenia pozostałego sprzętu. Ważne, aby oferowany sprzęt nie był przestarzały czy wadliwy, aby nie narazić się na niepotrzebne przestoje. 

Termin

Wybór odpowiedniego terminu jest jednym z ważniejszych etapów organizowania szkolenia. Warto zastanowić się, kiedy i jak poprowadzić szkolenie, żeby mogli uczestniczyć w nim wszyscy pracownicy, do których jest ono skierowane i jednocześnie nie zaburzyć funkcjonowania firmy w tym czasie. Większą liczbę pracowników najlepiej podzielić na grupy i przeszkolić w innych terminach. 

Lepiej nie organizować szkoleń w bezpośredniej bliskości świąt, gdyż może to wpłynąć na koncentrację pracowników. Z kolei szkolenie zorganizowane w weekend pozwoli uniknąć dezorganizacji w pracy firmy. Ustalając datę szkolenia należy brać pod uwagę dostępność odpowiednich sal szkoleniowych i możliwość dojazdu do danego miejsca. 

Liczba uczestników

przebieg konferencji

Niektóre szkolenia lepiej przeprowadzić w dużej grupie, inne wymagają bardziej kameralnych warunków i indywidualnego podejścia do każdego z uczestników. Szkolenia warsztatowe łatwiej przeprowadzać w mniejszych grupach, aby zaangażować wszystkich do uczestnictwa. Z kolei w większych grupach lepiej sprawdzają się szkolenia w formie wykładów.

Ważny jest również dobór sali do liczby uczestników. Większe sale zapewnią komfort i odpowiednią przestrzeń do nauki nawet dużej grupie osób. Z kolei w salach przeznaczonych dla mniejszych grup trenerzy mogą z łatwością nawiązać indywidualny kontakt z każdym uczestników. 

Czas trwania szkolenia

Długość szkolenia uzależniona jest przede wszystkim od ilości informacji, które mają zostać przekazane jego uczestnikom. Zbyt krótkie szkolenie nie będzie wystarczająco efektywne, zbyt długie natomiast spowoduje zmęczenie, a przekazywana wiedza nie będzie już przyswajana.

Optymalny czas trwania szkolenia to osiem godzin. W przypadku dłuższych szkoleń należy zapewnić uczestnikom odpowiednią liczbę przerw. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie serwisu kawowego lub pełnego cateringu, dzięki którym uczestnicy mają gwarantowaną nie tylko merytoryczny zakres szkolenia, ale również możliwość zjedzenia posiłku i odpoczynku przy kawie. 

Dogodna lokalizacja

Szkolenia czy konferencje można zorganizować w siedzibie firmy lub wynajętej sali. Pierwsze rozwiązanie tylko pozornie jest opcją tańszą, gdyż należy pamiętać, że w trakcie szkolenia w firmie następuje reorganizacja pracy, a to generuje dodatkowe koszty. Profesjonalne ośrodki szkoleniowe zapewniają klientom sale idealnie dostosowane do potrzeb szkolenia lub konferencji. 

Dogodna lokalizacja powinna być więc istotnym kryterium wyboru odpowiedniego ośrodka. To szczególnie istotne w przypadku szkoleń dla pracowników z różnych miast, którzy spotykają się na szkolenie. Najbardziej wskazane są ośrodki zlokalizowane w dzielnicach centralnych.

Atrakcyjne sale szkoleniowe w Warszawie

Centrum Żoliborz banner

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór sal o różnych rozmiarach i w różnych lokalizacjach, zarówno na malowniczym Żoliborzu, jak i w centrum miasta. Centrum Żoliborz i Meetspace to centra oferujące szeroką gamę doskonale wyposażonych sal szkoleniowych i konferencyjnych, które mogą pomieścić różną ilość uczestników.