coworking

Prowadzisz firmę, jednak nie chcesz ponosić wydatków na wynajem biura? Pracujesz w domu, ale potrzebujesz prestiżowego adresu dla swojej firmy? A może nie potrafisz skupić się w głośnej kawiarni? Sprawdź coworking w Warszawie – jego zalety i wady przedstawiamy w poniższym artykule.

Coworking – co to takiego?

Coworking Centrum Żoliborz to świetna alternatywa dla pracy w tradycyjnym biurze, mieszkaniu czy kawiarni. To nic innego jak specjalnie zorganizowana przestrzeń do indywidualnej pracy, z całą infrastrukturą biurową i swobodnym dostępem do powierzchni współdzielonych.

Zalety biura coworkingowego

Kluczową z zalet coworkingu jest oszczędność czasu i pieniędzy. Praca w tego typu przestrzeni pozwala na rozłożenie kosztów najmu na poszczególnych użytkowników danego biura. W miesięczny abonament wynajmu wliczone są, poza umeblowanym i wyposażonym miejscem do pracy, dostęp do kuchni z kawą, herbatą i wodą oraz szybki internet. Nie musimy martwić się rachunkami za prąd i wodę czy sprzątanie biura – wszystkie opłaty ujęte są na comiesięcznej fakturze. Biura coworkingowe sprzyjają też wymianie kontaktów zawodowych, co szczególnie docenią tzw. freelancerzy i właściciele małych firm. Koszty i networking to jednak nie wszystko – zwolennicy coworkingów doceniają też dostęp do sal spotkań i konferencyjnych, krótkie umowy najmu oraz prestiżowy adres, pod jakim mogą zarejestrować swoją firmę.

Wady coworkingu

Biura coworkingowe przyciągają coraz więcej osób, poszukujących taniego i wygodnego miejsca do pracy. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione minusów. Użytkownicy takich przestrzeni zwracają uwagę na niedogodność, jaką może być rozpraszająca naszą uwagę atmosfera. Głośne rozmowy będą skutecznie odciągać nas od wykonywanych zadań. Problem mogą jednak rozwiązać zakładane na czas pracy słuchawki. Kolejnym utrudnieniem mogą okazać się również ograniczone godziny otwarcia biura – dlatego warto wybrać całodobowy coworking. Z oferty biur coworkingowych skorzystać mogą póki co wyłącznie mieszkańcy dużych miast.

Czy coworking jest dla każdego?

Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, coworking nie jest dla każdego. Z całą jednak pewnością, współdzielona przestrzeń do pracy idealnie sprawdzi się w przypadku pracujących zdalnie wolnych strzelców, mikroprzedsiębiorstw czy start-upów. Zwłaszcza dla nich jest to świetny sposób na cięcie kosztów związanych z wynajmowaniem własnego lokalu i nawiązywanie cennych biznesowych kontaktów. Dobrym pomysłem na przetestowanie pracy w biurze coworkingowym jest skorzystanie z opcji dnia próbnego.

Zostaw komentarz