Coworking to praktyczne rozwiązanie dla osób, które do tej pory miały biuro we własnym domu lub wynajmowały osobne pomieszczenie w biurowcu. Biuro coworkingowe jest tańsze także dlatego, że nie trzeba inwestować w infrastrukturę typowego miejsca do pracy.
Sprawdź, dlaczego warto wynająć biuro coworking w stolicy. Ile to kosztuje? Co otrzymasz w pakiecie? Jak wybór takiego rozwiązania realnie wpłynie na Twoją pracę?
Wprowadzenie do coworkingu – czym jest i dlaczego warto?
Coworking to sposób pracy polegający na tym, że niezależni profesjonaliści, freelancerzy, przedsiębiorcy i zespoły z różnych firm dzielą wspólną przestrzeń biurową. Coworking nie jest tylko fizyczną przestrzenią do pracy, ale także środowiskiem, które sprzyja współpracy, wymianie wiedzy i budowaniu nowych relacji zawodowych.
- Przestrzeń coworkingowa jest zazwyczaj duża, otwarta, podzielona na różne strefy: do pracy, spotkań z klientami, do relaksu. Jest także kuchnia albo aneks.
- Członkowie przestrzeni coworkingowych mają możliwość wynajęcia biurka na godziny, dni, tygodnie albo miesiące, w zależności od potrzeb.
- W jednym miejscu pracują profesjonaliści z różnych branż. To sprzyja nawiązywaniu kontaktów i współpracy międzysektorowej.
Zachęcamy do poznania różnic między wirtualnym biurem a przestrzenią coworkingową
Dlaczego warto korzystać z coworkingu?
- Coworking sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości zawodowych, otwiera możliwości współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń.
- Praca w otoczeniu innych osób może zwiększać motywację i produktywność. Wspólna przestrzeń zachęca do regularnych godzin pracy i unikania rozpraszaczy, które często pojawiają się podczas pracy w domu.
- Przestrzenie coworkingowe są profesjonalne, więc stanowią doskonałe tło spotkań z klientami czy partnerami biznesowymi.
- Coworking jest często bardziej opłacalny niż wynajmowanie tradycyjnego biura. Nie trzeba martwić się o długoterminowe zobowiązania najmu, rachunki za media czy wyposażenie biura.
Tym samym coworking to rozwiązanie dla osób szukających elastycznego, inspirującego i profesjonalnego środowiska pracy. Sprzyja indywidualnemu rozwojowi oraz budowaniu relacji biznesowych.
Warto również poznać zasady savoir-vivre w przestrzeniach coworkingowych
Kluczowe cechy idealnego biura coworkingowego
Idealne biuro coworkingowe to miejsce z nowoczesnymi udogodnieniami i wspierającą społecznością, pozwalające pracować efektywnie, rozwijać swoje projekty i nawiązywać cenne relacje zawodowe.
- Idealne biuro coworkingowe powinno być łatwo dostępne zarówno dla podróżujących komunikacją miejską, jak i samochodem.
- Niezwykle ważne jest niezawodne i szybkie połączenie internetowe.
- Wygodne, ergonomiczne biurka i krzesła wspierają komfort pracy użytkowników.
- Wyposażone w nowoczesny sprzęt do prezentacji, taki jak projektory, tablice interaktywne i systemy audio-wideo.
- Przestrzenie do odpoczynku, takie jak kąciki kawowe, strefy chill-out czy tarasy, gdzie można się zrelaksować i odpocząć od obowiązków.
- Zapewnia możliwość wynajęcia biurka na godziny, dni, tygodnie czy miesiące, w zależności od potrzeb użytkowników.
- Gwarantuje dostęp do sprzętu biurowego.
- Ma jasno określony i przejrzysty cennik bez ukrytych opłat, a przy tym daje możliwość wyboru planów abonamentowych dostosowanych do różnych budżetów.
- Zapewnia możliwość korzystania z dodatkowych usług, takich jak sekretariat, obsługa poczty w ramach abonamentu lub za dodatkową opłatą.
- Atrakcyjny design wnętrza sprzyjający kreatywności i efektywności pracy. Dobrze oświetlone i wentylowane przestrzenie.
- Regularne utrzymanie czystości oraz dostępność podstawowych artykułów biurowych i sanitarnych.
- Elastyczne godziny otwarcia, umożliwiające pracę zarówno w standardowych porach, jak i poza nimi.
Lokalizacja biura – dlaczego ma znaczenie?
Lokalizacja biura w pobliżu stacji metra, przystanków autobusowych czy tramwajowych ułatwia pracownikom i klientom dotarcie na miejsce. Dobra dostępność komunikacyjna minimalizuje czas i koszty dojazdu.
Ważna jest także dostępność miejsc parkingowych, zarówno dla samochodów, jak i rowerów, bo to podnosi komfort dojazdu do biura, zwłaszcza w przypadku osób korzystających z własnych środków transportu.
W przypadku biura nie bez znaczenia jest także odległość do miejsc, w których można zjeść lunch lub spotkać się na kawę, a także lokalizacja w pobliżu sklepów, banków, aptek i innych punktów usługowych. Takie położenie ułatwia pracownikom załatwianie codziennych spraw bez dodatkowych dojazdów.
Dowiedz się jakie są wady i zalety coworkingu
Warto zwrócić jeszcze uwagę na sam adres biura. Lokalizacja w znanym, prestiżowym miejscu może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie firmy przez klientów, partnerów biznesowych i potencjalnych pracowników.
Reprezentacyjny adres może być elementem budowania wizerunku firmy, a sąsiadowanie z innymi nowoczesnymi firmami i instytucjami może podnieść prestiż lokalizacji i sprzyja nawiązywaniu wartościowych kontaktów biznesowych.
Lokalizacja biura w atrakcyjnym miejscu może także przyciągać talenty i ułatwiać rekrutację wykwalifikowanych pracowników. Pracownicy często preferują miejsca, które są dobrze skomunikowane i zapewniają dostęp do różnorodnych udogodnień.
Udogodnienia i usługi oferowane przez biura coworkingowe
Biura coworkingowe zapewniają bardzo różnorodne usługi, wśród nich jest nielimitowany dostęp do indywidualnego mikrobiura, otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Takie rozwiązanie umożliwia elastyczne zarządzanie czasem pracy i dostosowane jest do potrzeb każdego klienta. Dodatkowo bezpłatny adres rejestracyjny firmy ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej i formalnie przywiązuje ją do prestiżowej lokalizacji.
Pełne wyposażenie gabinetu w meble biurowe, takie jak biurka, fotele obrotowe, kontenery podbiurkowe oraz regały na segregatory, zapewniają ergonomiczne warunki pracy, a usługi, takie jak obsługa korespondencji oraz regularne sprzątanie raz w tygodniu, to pewność, że w biurze będzie panował porządek.
Biura coworkingowe zapewniają również dostęp do aneksu kuchennego, w którym wynajmujący i pracujący mogą przygotowywać posiłki oraz korzystać z nieograniczonej ilości kawy i herbaty z ekspresu ciśnieniowego. Oferują także zniżki na wynajem sal spotkań oraz pakiety wydruków monochromatycznych.
Koszty wynajmu przestrzeni coworkingowej w stolicy
Koszt wynajmu przestrzeni coworkingowej w stolicy może być różnorodny i zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, standard biura, dostępność udogodnień oraz opcje dodatkowe oferowane przez dany obiekt.
Koszt wynajmu biurka otwartego w biurze coworkingowym w centrum miasta w przypadku naszej oferty wynosi 600 zł netto/m-c. Obejmuje on wspomniane wyżej usługi i wsparcie techniczne. Koszty te są częścią abonamentu miesięcznego.
Sprawdź możliwość wynajmu przestrzeni coworkingowej w Warszawie
Zostaw komentarz