konferencja

Szkolenia firmowe to popularna praktyka, mająca na celu podniesienie kwalifikacji pracowników. Organizacja szkoleń to nie lada wyzwanie wymagające dużej precyzji. Na samym początku należy opracować jak najbardziej szczegółowy plan działania i zaplecze merytoryczne. Im pewniejsi będziemy tego, co planujemy przekazać ludziom, tym większe są nasze szanse na dotarcie do grupy docelowej.

Kolejny etap to wybór terminu i lokalizacji. Przy wyborze sali na szkolenie należy wziąć pod uwagę ilość uczestników oraz podejmowaną tematykę – niektóre szkolenia przyniosą większe efekty w dużej grupie, inne potrzebują kameralnych warunków. Sala powinna być na tyle duża, by każdy uczestnik czuł się w niej komfortowo.

Jak wyznaczyć cel szkolenia? Główny zamysł szkolenia

Cele szkoleniowe to jedne z najważniejszych aspektów każdego projektu. Muszą one być pierwszym etapem przedsięwzięcia. Organizacja szkoleń rozpoczyna się od planowania, które może dojść do skutku właśnie wtedy, kiedy wiemy, jaki cel chcemy podjąć. Cele mówią o tym, co zostanie w głowach uczestników po zakończeniu szkolenia.

Wyróżniamy dwa poziomy celów: końcowe oraz składowe. Cele końcowe określają to, co uczestnicy zapamiętają po zakończeniu szkolenia, jakie będą jego efekty. Ustalając je, musimy zadać sobie pytanie: po co organizujemy szkolenie? Cele składowe dotyczą wiedzy, umiejętności i postaw. Określają sposób, w jaki osiągniemy cele końcowe.

Czy potrzebuję szkoleniowca? Wybór instruktora

Profesjonalny szkoleniowiec jest w stanie zapewnić najwyższy poziom usług i wysoką efektywność. Ludzie chętniej będą współpracować z profesjonalistą. Organizator szkolenia powinien mieć do trenera pełne zaufanie, a także poznać jego zachowania, cechy i kompetencje, na podstawie których będzie mógł ocenić poziom jego profesjonalizmu.

Dobry trener powinien być komunikatywny i bez problemu nawiązywać właściwe relacje z podopiecznymi. Choć jest w pewnym sensie ich mentorem, nauczycielem, powinien wystrzegać się pouczania i zamienić je na wsparcie w wypracowywaniu rozwiązań. Właściwy szkoleniowiec nie podaje konkretnych rozwiązań, ale sugeruje właściwe możliwości.

Wybór sali szkoleniowej. Jakiej potrzebuję?

sala szkoleniowa do wynajęcia

Wybór sali szkoleniowej to istotny etap projektu. Należy zwrócić uwagę na lokalizację sali, jej wyposażenie oraz wielkość. Wszystkie te aspekty będą kluczowe w celu zapewnienia komfortu uczestnikom i trenerom. Sala powinna być dostosowana nie tylko do ilości osób, ale również do czasu trwania szkolenia.

Dogodne warunki to podstawa, jeśli chcemy zapewnić wygodę wszystkim zainteresowanym. Jeśli będą czuli się swobodnie, lepiej przyswoją wiedzę, którą chcemy im przekazać. Jeśli spodziewamy się dużej grupy, sala również powinna być duża, jednak przy niewielkiej liczbie osób warto zdecydować na małą salę, która zapewni lepszą komunikację.

Materiały i gadżety szkoleniowe. Co warto wiedzieć?

przebieg konferencji

Wyposażenie sali do szkoleń to bardzo ważny, wręcz niezbędny element. Dziś sprzęt multimedialny jest zapewniony właściwie w każdej sali. Projektory czy flipcharty nie tylko ułatwiają przekazywanie i przyswajanie informacji, ale również urozmaicają je oraz sprawiają, że jest ciekawsze.

Bardzo ważnym aspektem jest też sama jakość multimedialnego sprzętu. Podczas szkolenia musi on działać perfekcyjnie. Ponieważ klienci mogą dysponować różnymi komputerami, sprzęt musi być uniwersalny, by pasować do wszystkich konfiguracji. 

Czy warto zadbać o catering?

przerwa kawowa, catering na konferencji

Przy długich szkoleniach warto zainwestować w catering, a tym samym zadbać o zaspokojenie potrzeb osób biorących udział w szkoleniach. Propozycja Centrum Żoliborz to nie tylko całodzienny serwis kawowy (z uzupełnianiem lub bez uzupełniania), ale również lunch i bufet. Catering zapewnia różnorodne zestawy odpowiadające różnym preferencjom.

Zostaw komentarz