słuchacze na konferencji

Kiedy chcemy zorganizować szkolenie dla określonej liczby uczestników, zadajemy sobie pytanie, jaka sala będzie najlepsza. Pod uwagę warto wziąć wiele czynników, takich jak lokalizacja, wielkość sali czy jej wyposażenie i standard – wszystkie one mają wpływ na przebieg szkolenia, jego efektywność, jak i samopoczucie uczestników. 

Może się wydawać, że sala powinna być duża, daje bowiem większe możliwości. Czy na pewno? Wiele zależy od rodzaju szkolenia i liczby gości. Zbyt duża przestrzeń może negatywnie wpłynąć na efekty – uczestnicy w takiej sytuacji będą bardziej rozproszeni, utrudniona zostanie również ich komunikacja z prowadzącym i tym samym nie przyswoją wszystkich przekazywanych im informacji. 

Kiedy chcesz przeszkolić małą grupę osób…

Mała grupa uczestników podczas szkolenia pozwala na zastosowanie innych jego metod i większą interakcję pomiędzy uczestnikami. Grupy kameralne wymagają większego zaangażowania każdego z nich. Mniejsza sala szkoleniowa wprowadzi wówczas lepszą akustykę, bardziej kameralną atmosferę, a tym samym większą otwartość uczestników na merytorykę szkolenia. 

Zbyt duża sala szkoleniowa może obniżyć zaangażowanie niewielkiej grupy uczestników. Dodatkowo, duża sala generuje wyższe koszty samego szkolenia, co nie jest bez znaczenia, szczególnie dla niewielkich firm. Zatem zamiast wynajmować zbyt dużą salę, lepiej postawić na mniejszą, tańszą, a lepiej wyposażoną czy z wygodniejszym dla uczestników dojazdem. 

Kiedy zastanawiasz się czy warto przeprowadzić szkolenie…

Profesjonalne i dobrze przeprowadzone szkolenie przynosi korzyści zarówno dużym, jak i niewielkim firmom. Poszerzanie kwalifikacji pracowników i zdobywanie przez nich wiedzy przekłada się zwykle na rozkwit przedsiębiorstwa. Planując szkolenie należy zastanowić się jakie cechy i kompetencje warto rozwijać i na tej podstawie ustalić temat oraz jego odbiorców. 

Wybierając salę szkoleniową, zwróćmy uwagę nie tylko na jej wielkość i cenę. Ogromnie ważna jest dobra, najlepiej centralna lokalizacja, aby zaproszeni uczestnicy z łatwością trafili na miejsce. Istotne jest również wyposażenie – flipchart, rzutnik czy wygodne meble to już standard. Przerwa kawowa i catering dodatkowo podniosą prestiż szkolenia i zwiększą jego efektywność. 

Profesjonalne, małe sale szkoleniowe w Warszawie

Centrum Żoliborz banner

Nasze centra wyróżnia nie tylko atrakcyjne położenie, ale również szeroki wybór pomieszczeń konferencyjnych. W ofercie Centrum Żoliborz i Meetspace nie mogło więc zabraknąć kameralnych sal idealnych na szkolenie dla małej firmy. Najwyższy standard wyposażenia i usług dodatkowych pozwoli na sprawną organizację i efektywny przebieg szkolenia, jak i miłe wrażenia uczestników.