koszty wynajęcia sali konferencyjnej

Przygotowanie szkolenia firmowego to przedsięwzięcie wymagające sporych nakładów siły i czasu oraz pełnego zaangażowania. Organizator bierze na siebie odpowiedzialności zarówno za merytoryczną wartość spotkania, jak i komfortowe warunki dla uczestników. Mamy już temat szkolenia, wiemy kto i w jaki sposób będzie je prowadził?

Możemy przystąpić do szczegółowego planowania wydarzenia. Dobry plan powinien uwzględniać nie tylko ramy czasowe szkolenia (wraz z podziałem na panele / prelekcje, pamiętając o przerwach itp.), ale również gwarantować dostęp do odpowiednio przygotowanej przestrzeni, wyposażenia i niezbędnych sprzętów. Kluczem do sukcesu w organizacji szkolenia jest więc znalezienie nowoczesnej sali konferencyjnej. Jak wybrać najlepsze miejsca i sale szkoleniowe?

Dobra lokalizacja? To dobry początek!

Wybierając sale szkoleniowe lub salę konferencyjną należy zwrócić uwagę na lokalizację obiektu. Nawet najładniejszy i najlepiej wyposażony budynek może nie spełnić naszych oczekiwań, jeśli będzie położony w dużej odległości od miejsca zamieszkania czy pracy uczestników wydarzenia, z trudnym dojazdem i bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Na przykład rangę wydarzenia szkoleniowego w Warszawie podniesie centrum konferencyjne / centrum szkoleniowe usytuowane w maksymalnie dogodnym dla uczestników spotkania miejscu – w ścisłym centrum miasta lub w jednej z jego topowych dzielnic, dobrze skomunikowanych z pozostałymi częściami stolicy.

Wielkość sali – sale szkoleniowe dopasowane do ilości uczestników

Kolejne kroki organizacyjne zależą od ilości uczestników planowanego szkolenia. Sala szkoleniowa czy sala konferencyjna nie powinna być ani za mała, ani za duża. W zbyt małej sali będzie ciasno i niewygodnie, stłoczenie uczestników konferencji, niemożność swobodnego korzystania z miejsc siedzących oraz niewystarczająca ilość miejsca na stole będą negatywnie wpływać na potencjał grupy i efektywność pracy. Z kolei sala zbyt duża w stosunku do ilości uczestników szkolenia będzie robiła przytłaczające wrażenie, utrudniała komunikację i sprzyjała rozpraszaniu uwagi.

Wyposażenie sali konferencyjnej – wysoka jakość i pełna mobilność

Wybierając na miejsce szkolenia centrum konferencyjne – mamy pewność, że obiekt i wszystkie jego pomieszczenia zostały zaprojektowane z myślą o organizacji tego typu spotkań, a wyposażenie sal szkoleniowych nie jest przypadkowe. Meble i sprzęty w salach konferencyjnych powinny zapewniać bezpieczeństwo i maksymalny komfort uczestnikom oraz umożliwiać organizatorom wydarzenia – dopasowanie układu stołów i krzeseł do projektu danego szkolenia (np. układ teatralny, bankietowy / podkowa, szkolnych / klasa).

Swoboda aranżacji sal szkoleniowych umożliwia zrealizowanie szkolenia w optymalnych, dogodnych dla nas warunkach, m.in. ułatwiając pracę w grupach, wymianę zdań i poglądów wszystkim uczestnikom oraz doskonałą widoczność materiałów wyświetlanych za pomocą projektorów. Ważnym aspektem jest również design sali – nowoczesne meble, elegancka aranżacja wnętrz oraz dostęp do dziennego światła (oraz wysokiej klasy oświetlenia sztucznego) będą pozytywnie wpływać na samopoczucie uczestników szkolenia i z pewnością pozytywnie przełożą się na jego rezultaty.

Dostęp do wysokiej klasy sprzętu audiowizualnego

Współczesne, precyzyjnie zaplanowane szkolenia wymagają najczęściej dostępu zaawansowanego technologicznie sprzętu audiowizualnego oraz wydajnego bezprzewodowego łącza z Internetem. Wybierając sale szkoleniowe lub sale konferencyjne w Warszawie – warto skrupulatnie przeanalizować również ten ich aspekt i sprawdzić czy dane miejsce oferuje m.in. system projekcyjny i system nagłaśniający.

Zostaw komentarz