Wirtualna siedziba firmy - dlaczego to się opłaca?

Wirtualne biuro to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Wynika to między innymi z dużej popularności pracy zdalnej, która nie wymaga wynajmowania przestrzeni biurowej.

Działalność firmy może odbywać się głównie w sferze online. Konieczna jest jednak rejestracja takiego podmiotu. Wirtualny adres pozwoli zatem spełnić wymogi nakładane przez urząd skarbowy czy CEIDG, a jednocześnie sprawi, że sporo zaoszczędzisz. Sprawdź, na czym polega działalność w takiej formie!

Wirtualne biuro oferuje skorzystanie z konkretnego adresu, które pozwoli Ci legalnie zarejestrować firmę i spełnić wymogi formalne nakładane przez Naczelny Sąd Administracyjny, urząd skarbowy i inne organy. Zgodnie z przepisami rejestracja firmy jest obowiązkowa w określonej lokalizacji. Jeśli jednak działasz zdalnie czy jako freelancer, wynajem „prawdziwego” lokalu może nie być Ci potrzebny.

Wtedy właśnie przychodzi z pomocą usługa wirtualne biuro. To rozwiązanie dla osób, którym potrzebny jest główne adres firmy, a mogą wykonywać swoją działalność w dowolnym miejscu, na przykład w domu czy wynajętym mieszkaniu. Zobacz, jak wirtualne biuro może pomóc Twojej firmie.

Czym jest wirtualne biuro? Wady i zalety

Biuro wirtualne to idealne miejsce do prowadzenia własnej działalności gospodarczej dla freelancerów lub firm działających głównie online, ale nie tylko. Jeśli zatrudniasz pracowników na zasadach telepracy, nie jest Ci potrzebny przestronny lokal z biurkami czy sprzętem komputerowym.

Rejestrując siedzibę swojej firmy pod adresem wirtualnego biura, oszczędzasz koszty związane z wynajmem, a jednocześnie działasz w pełni legalnie (żaden urząd nie może sprawdzać, czy Twoje biuro jest wirtualne czy „prawdziwe”). Dodatkowo siedziba zarejestrowana pod adresem w prestiżowej lokalizacji wpływa na pozytywne postrzeganie firmy przez kontrahentów i klientów.

Co oferuje wirtualne biuro?

Co oferuje wirtualne biuro?

Zakres usług jest zróżnicowany. Możesz zdecydować się na:

  • wyłącznie adres Twojej firmy niezbędny do rozliczeń VAT i rejestracji firmy,
  • obsługę recepcyjną,
  • dodatkowe usługi, takie jak obsługa korespondencji czy przesyłanie jej na podany adres,
  • wynajem sal konferencyjnych lub powierzchni biurowej w ramach coworkingu

Możesz więc wybrać, jakie usługi są dla Ciebie odpowiednie. Najważniejsze jest to, że jako przedsiębiorca nie musisz być obecny pod adresem, na który zarejestrowałeś firmę.

Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura.

Firmy w wirtualnym biurze w Warszawie. Jakie korzyści daje wirtualna siedziba firmy?

Wirtualne biuro w Warszawie, zlokalizowane w dobrej dzielnicy, podnosi prestiż Twojego biznesu. Renomowana lokalizacja działa pozytywnie na postrzeganie Twojej firmy, a dodatkowo niskim kosztem możesz mieć wiele placówek. Choć nie musisz być obecny na miejscu, możesz skorzystać z wynajmu sali konferencyjnej, jeśli chcesz spotkać się z kontrahentami w prestiżowej lokalizacji lub zorganizować spotkanie zarządu spółki.

Ważną zaletą jest to, że przedsiębiorca może skorzystać z obsługi korespondencji. Może być dla niego gromadzona, a on może ją odbierać w wybranym terminie lub może być przesyłana na podany adres. Pomimo braku fizycznej obecności firmy pod wskazanym adresem, żaden ważny dokument się nie zgubi.

Sprawdź, jakie oszczędności daje wirtualne biuro Twojej firmie.

Jak wybrać wirtualne biuro dla prowadzenia działalności gospodarczej?

Jak wybrać wirtualne biuro dla prowadzenia działalności?

Wirtualne biuro to dość rozpowszechniona usługa, dlatego możesz znaleźć wiele propozycji zarejestrowania swojej siedziby pod danym adresem. Zanim to zrobisz, sprawdź, czy takie miejsce spełnia Twoje oczekiwania.

Jeśli potrzebujesz miejsca do spotkań z klientami, wybierz biuro, które oferuje wynajem sal konferencyjnych. Powinny być one dobrze wyposażone i estetyczne. Ponadto warto się upewnić przed podpisaniem umowy, czy, wynajmując wirtualne biuro, możesz liczyć na interesujący Cię zakres obsługi biurowej, na przykład numer telefonu, obsługę poczty i usługę odbioru korespondencji.

Niezwykle ważna jest lokalizacja. Miejsce prowadzenia działalności wpływa na to, jak przedsiębiorca jest postrzegany przez klientów i kontrahentów. Twoje biuro powinno więc mieścić się w prestiżowej okolicy, która buduje renomę Twojego biznesu.

Idealnym wyborem pod tym względem jest wirtualna przestrzeń biurowa w Warszawie nieopodal Placu Inwalidów.

Zostaw komentarz