biuro coworkingowe

Chcesz prowadzić firmę bez konieczności wynajmowania własnego biura? Jesteś freelancerem i szukasz siedziby dla swojej firmy? Wirtualny adres, czyli inaczej wirtualne biuro to usługa polegająca na „wynajęciu” lokalizacji, w której może zostać zarejestrowana działalność gospodarcza. Na wirtualny adres kierowana jest również korespondencja firmy, którą obsługują pracownicy biura. Jest to rozwiązanie bardzo chętnie wybierane przez freelancerów i startupowców, którzy nie potrzebują tradycyjnej siedziby, a jednocześnie nie chcą rejestrować firmy w miejscu zamieszkania.

Wirtualne biuro wpływa doskonale na wizerunek i prestiż firmy. Adres w dużym mieście z pewnością zrobi dobre wrażenie na potencjalnych klientach. Niektóre z biur tego typu oferują nie tylko dane adresowe, ale również kompleksowe usługi. Mogą zapewnić obsługę korespondencji oraz recepcję.

Kiedy nie potrzebujesz fizycznej siedziby firmy

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularną formą zarabiania. Freelancerzy mogą wykonywać swoje obowiązki z dowolnego miejsca, wynajmowanie stałego biura jest więc dla nich zbędnym wydatkiem. Do założenia działalności gospodarczej wymagane jest jednak określenie adresu firmy, który służył będzie również do korespondencji. 

W tej sytuacji najlepszym pomysłem jest właśnie biuro wirtualne. Jego pracownicy przejmują na siebie obowiązek prowadzenia wirtualnego biura i odbioru korespondencji. Klienci mogą również w razie potrzeby korzystać z przestrzeni biurowej w ramach coworkingu lub wynająć jedną z sal konferencyjnych.

Wady i zalety wirtualnego adresu

praca biurowa coworking

Zalety korzystania z wirtualnego biura są liczne. Firma może korzystać z atrakcyjnej lokalizacji i w ten sposób znacząco zwiększyć swój prestiż. Ponadto, pracownicy wirtualnego biura bardzo często wspierają klientów przy rejestracji działalności gospodarczej. Istotne są również znacznie niższe koszty prowadzenia wirtualnego adresu w porównaniu z wynajmem biura stacjonarnego. 

Wady tej formy prowadzenia biura to między innymi określone i stałe godziny jego pracy, a także koszty związane ze zmianą adresu firmy, które ponosimy rezygnując z usługi. Wybierając wirtualne biuro warto sprawdzić również jego wiarygodność i doświadczenia innych klientów – zadowoleni świadczą o wysokiej jakości obsługi.

Firma w wirtualnym biurze to prywatność i prestiżowy adres

Zakładając działalność gospodarczą warto zastanowić się na jaki adres ma zostać zarejestrowana firma. Można skorzystać z adresu domowego, wiąże się to jednak z problemem utraty prywatności. Prywatne dane stają się wtedy powszechnie znany i dostępne dla wszystkich klientów, na nie wysyłana też będzie korespondencja firmowa. 

W biurze wirtualnym jesteśmy bardziej anonimowi, a spotkania czy korespondencja z klientami odbywają się w wyznaczonych przez nas i biuro godzinach. Recepcja i dodatkowa obsługa w biurze pozwala zachować ciągłość pracy i korespondencji również podczas naszej nieobecności, co jest utrudnione w przypadku adresu domowego. Lokalizacja np. w centralnych dzielnicach podnosi również nasz prestiż.

Czy to rozwiązanie jest legalne?

Wiele osób zastanawiających się nad opcją skorzystania z wirtualnego adresu miewa wątpliwości co do jej legalności. Zgodnie z polskim prawem prowadzenie wirtualnego biura jest działalnością w pełni legalną. Co ważne, warto zdecydować się na usługi sprawdzonej firmy, która posiada zgodę właściciela lokalu na podnajmowanie go osobom trzecim. 

Jak widać opcja wirtualnego biura jest nie tylko legalna, ale przede wszystkim tania i wygodna. Zachowujemy prywatność, podnosimy prestiż i zapewniamy swojej firmie profesjonalną i kompleksową obsługę, która podnosi jakość jej usług i buduje wizerunek w oczach klientów. To doskonała inwestycja i spora oszczędność.

Kiedy zdecydować się na wirtualne biuro?

banner wirtualne biuro Cbanner wirtualne biuro Centrum Żoliborz
Centrum Żoliborz spełnia wszelkie wymogi związane z prowadzeniem wirtualnego biura. Dysponujemy salą konferencyjną i przestrzenią biurową, które potwierdzają, że nie jest to jedynie miejsce służące do obsługi korespondencji. Posiadamy również wszelkie wymagane uprawnienia. Korzystanie z naszego wirtualnego biura to gwarancja bezpieczeństwa i rzetelności